Arama motorlarında daha çok görünürlük elde etmek için web sitenizde yapılan çalışmaların tamamıdır. SEO HİZMETLERİ aynı zamanda arama motoru optimizasyonu anlamına da gelmektedir. Google ve diğer SEO HİZMETLERİ arama motorlarında daha iyi sırlamalarda yer almamızı sağlamaktadır. Bundan dolayı SEO uyumlu yazılar ziyaretçi sayılarımızı artırabiliriz. Gelin hep beraber SEO’nun ne oduğunu, nasıl yapıldığını hep birlikte öğrenelim.

SEO HİZMETLERİ

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

SEO organik olarak arama motoru sonuçları aracılığıyla İnternet sitenizin ziyaretçi sayısını arttırma çalışmasıdır.

Mesela ;

İnternet sitelerinin arama motorlarında daha iyi sonuçlar alınması için yapılan çalışmaların tamamına denir.

SEO açılımı İngilizce’ de Search Engine Optimization olarak bilinmektedir. Web sitelerin arama motoru sonuç sayfasında daha iyi sonuçlar yani sıralamalar almasını sağlamaktır.

SEO hizmetleri ayarları sayesinde internet sitenizin performansını artırabilir ve daha fazla ziyaretçi edinmenizi sağlamaktadır.

SEO Açılımı ( İngilizce-Türkçe)

SEOnun açılımı ingilizcede Search Engine Optimization‘ dur. Anlaşılıdığı üzere SEO ingilizce kelimlerin kısaltılması olup Türkçe anlamı ise Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir.

SEO Önemi Nedir ?

SEO Hizmeti amacına uygun olarak organik aramada kelime bazlı üst sıralara çıkmayı hedefler. Bunun sebebi ise üst sıralarda yer alan internet siteleri daha fazla tıklama alır. Web site ziyaretçi sayısı her web site kullanıcını mutlu eder fakat önemli olan nitelikli kullanıcı sayısıdır. SEO yani Search Engine Optimization ayarını daha fazla ziyaretçi sayısı almaktan ziyade nitelikli ziyaretçi kazanmak için yapılmalıdır.

Bu konuda henüz bir tecrübe edinmediyseniz bir SEO uzmanı ile çalışabilirsiniz. Yapılan çalışmalar doğru bir uzmanla çalışılmadığı takdirde sitenize ciddi zararlar verebilir. Bundan dolayı tavsiyemdir; doğru bir uzmanla çalıştığınızdan emin olun derim.

SERP sonuçlarına istenilen düzeyde hakim olursanız arama motoru optimizasyonu yani SEO konusunda başarılı olursunuz. Bu konuda özellikle dikkat edilmesi gereken nokta SERP yani arama motor sonuç sayfasıdır.

Arama Motorları Nelere Dikkat Eder ?

Arama motoru sonuç sayfasında belirleyici bir çok faktör vardır. Ancak önemli olan alaka düzeyi, uzmanlık ve güven bulunuyor. Bu sinyalleri anlamanız ve bu doğrultuda sitenizi bunlara göre optimize etmeniz siteniz açısından fayda sağlayacaktır. Tüm arama motorları ve Google kullanıcılarına yalnızca en alakalı ve yetkin sonuçları sunmayı hedeflediği için bu faktörleri dikkate almak şart.

Anahtar Kelimelerin Önemi

Olmazsa olmazlar arasında stratejiniz için Arama Motoru Optimizasyonu anahtar kelimelerdir. Bu yüzden problemleri çözmek için sistematik bir düşünce yapısına sahip olmanız gerekmektedir. Öncelikle nitelikli ziyaretçileri düşünün. En çok ne tür bir arama yapıyor, ne istiyor ? öncelikle bunları optimize etmeniz gerekmektedir.

Site İçi Optimizasyon Nedir ?

Web sitesinden yapılan değişikliklerle ilgili olan optimizasyon türüdür. Adından da anlaşılacağı üzere web sitesinin iç optimizasyonudur. Kullanıcılara içeriğinizi nasıl gösterildiğini bilmek önemlidir. Arama motor sonuç sayfasında bir başlık açıklama ve bir web sitesi URL’si vardır. Web sitenizi en uygun hale getirip en iyi şekilde kullanmanızı sağlamaktadır.

Site Dışı Optimizasyon Nedir ?

Web sitesini destekleyip dışarıdan performansını arttırmak için yapılan çalışmaların bütünüdür. Sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar. ve Google reklamları gibi çalışmaları örnek gösterebiliriz.

Arama Motoru Optimizasyon Performansı Nasıl Ölçülür ?

Google Analytics’ten sitenizin organik açıdan nasıl bir performans gösterdiğini öğrenmek için çekebileceğiniz bir çook veri bulunmaktadır. Doğru yönde olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı metrikler olduğunu bilmelisiniz. Bu metrikler nedir diye merak ediyorsanız birlikte inceleyelim ;

Kanal Gruplaması : Diğer kanallarla karşılaştırıldığında Ücretli arama organik trafiğiniz, sosyal medya veya e-posta pazarlaması gibi sonuçları nelerdir ?

Ortalama Konum : Arama motoru sonuç sayfası yani SERP’ de belirli bir sorguda almış olduğu tıklama sayısının toplam gösterim sayısının bölümü kaçtır ?

Dönüşümler : Dönüşüm oranı nedir ? Rakip kanallara kıyasla kaç dönüşüm var ?

Davranış : Web site ziyaretçilerinin siteden çıkış oranı nedir ? Sitede bulunma süresi nedir?

SEO ( Arama Motoru Optimizasyon) Eğitimi

SEO konusunda tecrübe sahibi değilseniz bu konuda uzman kişilerden eğitim almalısınız. Bu alanda uzmanlaşmış kişilerin edindiği tecrübeler dikkate alınmasında fayda vardır. Çünkü ziyaretçilerinize sürekli olarak taze ve özgün içerikler sağlamanız gerekmektedir. Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili bir bilgi aktarmak isterim. Bu bir oyun, bu oyunun her oyunda olduğu gibi belli başlı kuralları var ve kuralları belirleyen ise Google arama motorudur. Ödüle ulaşmak için oyunu kurallarına göre oynamanız gerekmektedir. Ödüle ulaştığınızda ise ödülünüz uzun süreli sizin olur.

Sizde SEO hizmeti ve Eğitimi almak istiyorsanız uzman ekibimizden oluşan kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Seo hizmetlerinde kuralları koyan Google arama motoru olduğunu söylemiştik. Doğru anahtar kelimeyi bulabilmek için bazı uygulamalardan yararlanabilirsiniz.