WordPress Site Hızlandırmanın Avantajları

Rekabetin oldukça fazla olduğu dijital platform da her firma, marka ve işletme yüksek hedefler planlar. Satışlarının artması, ziyaretçilerinin memnun olması, kullanıcıların keyifle siteden ayrılması ve benzeri. Ama aslında hep aynıdır, kullanıcı.

Aynı hizmeti veren başka bir website olduğunu daha düşünün Google arama motorlarında ikinizde ard arda sıralanmışsınız. 

Ziyaretçi önce rakip siteye erişmek istedi. Ancak sitesi yavaş olduğu için sayfa açılmaları, ürün görüntülemeleri çok geç açılıyor ziyaretçi bu duruma katlanamaz ve doğal olarak siteden çıkar ve farklı alternatif siteleri ziyaret etmeye başlar. Hemen ardında bulunun sizin Websitenizi ziyaret ettiğin de ise herhangi bir hız sorunuyla karşılaşmadı. Siteniz 3 saniyenin altında açıldı ve ziyaretçi keyifle sitenizi gezinmeye başladı. 

Sonuç; Rakibiniz bir müşteri kaybetti, siz kazandınız

Geçen süre zarfında bu hep böyle devam etti ve siz rakibinizi artık sıralama dahi göremez oldunuz, sebebi sitenizin açılış hızının yüksek olması.

Hızlı Bir Website’nin Avantajları

 

Ziyaretçileriniz siteye daha hızlı ulaşır.

Kullanıcı sitenizde fazla vakit geçirir ve memnun ayrılır.

Geri dönüşüm performansınız yükselirken, rakiplerinizi de geride bırakmış olursunuz.

Hedef kitle profiliniz artış gösterir.

Google ve diğer arama motorlarında sıralamanız yükselir.

Google ve diğer arama motorları botları sitenizi daha hızlı tarayabilir.

Bilmeniz Gerekenler

Özel web yazılım olsun WordPress olsun, yavaş açılan bir web sitesinin hızının yüksek olması dönüşüm açısından da oldukça önemlidir.

Kullanıcıyı sitenize çektiniz ancak geçen süre zarfında ziyaretçiniz sitenizden ayrıldı. Bu durum için gerekli teknikleri kullanabilir ve ziyaretçi kaybına son verebilirsiniz.

Kullanıcıların %70 den fazlası 3 saniyeden uzun süren sayfalarda kalmıyor ve hemen çıkıyor. İdeal sayfa hızı performansı buna göre maksimum 3 saniye de açılması anlamına geliyor.

©
2023 UX Themes

Terms Privacy Cookies